GK R 1/160/40R-FSTF
17,32 €
| starting resistance | ![]() |
still basic |
| Rolling resistance | ![]() |
still basic |
| Driving noise | ![]() |
very good |
| Abrasion | ![]() |
still basic |
Product information GK R 1/160/40R-FSTF
| Type: | Swivel castor |
|---|---|
| Tyres: | Standard solid rubber black 82 Shore A |
| Bearing: | Roller bearing |
| Wheel Diameter: | 160 mm |
| Wheel Width: | 40 mm |
| Front And Back Stop: | Frontstop |
| Overall Height: | 190 mm |
| Offset: | 52 mm |
| Plate Diameter: | 100 mm |
| Diameter Of Back Hole: | 16,7 mm |
| Load Capacity: | 135 kg |
Login
Here you will find all documents for this product.
Catalogue
Take a look at our online catalogue.
.png)
.png)

