WE BG 4/200/50K
Product number:
169132
40,78 €
Standard delivery time 1–2 days from dispatch
Catalogue page: 278
Product information
BG-seriens gafler med platefesting er laget av forsterket stålplate som deretter blir galvanisert. Hjul i serien WE er laget av et støpt aluminiumshjul i ett stykke med et direkte vulkanisert grått ikke-merkende Wicke - ELASTIC® gummidekk i frittgående hjulkvalitet med en hardhet på 63 Shore A. Hjulene er med kulelager.
| starting resistance | ![]() |
good |
| Rolling resistance | ![]() |
good |
| Driving noise | ![]() |
good |
| Abrasion | ![]() |
good |
Weight:
3,08
kg
Product information WE BG 4/200/50K
Product number: 169132
| Tyres: | Wicke-Elastic® grau |
|---|---|
| Bearing: | Ball bearing |
| Wheel Diameter: | 200 mm |
| Wheel Width: | 50 mm |
| Overall Height: | 245 mm |
| Base Plate Dimension: | 135x114 mm |
| Hole Spacing: | 105x75/80 mm |
| Diameter Mounting Hole: | 11 mm |
| Load Capacity: | 450 kg |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Here you will find all documents for this product.
Catalogue
Take a look at our online catalogue.
.png)
.png)
