KN 80/35/1R
Product number:
100677
3,31 €
Standard delivery time 1–2 days from dispatch
Catalogue page: 176
Product information
Hjulen i KN-serien är formpressade hjul gjorda av högkvalitativ polyamid PA 6 i naturlig färg (vit). Hjulen finns med glidlager, rullager eller kullager. Polyamid 6 är lämplig för applikationer i ett temperaturintervall mellan -40 °C upp till +90 °C.
| starting resistance | ![]() |
optimal |
| Rolling resistance | ![]() |
optimal |
| Driving noise | ![]() |
basic |
| Abrasion | ![]() |
good |
Weight:
0,11
kg
Product information KN 80/35/1R
Product number: 100677
| Type: | Wheel |
|---|---|
| Tyres: | PA 6 natur |
| Bearing: | Roller bearing |
| Wheel Diameter: | 80 mm |
| Wheel Width: | 35 mm |
| Bore Diameter: | 12 mm |
| Hub Length: | 40 mm |
| Clamping Length: | 40 mm |
| Load Capacity: | 150 kg |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Here you will find all documents for this product.
Catalogue
Take a look at our online catalogue.
.png)
.png)


