KS 125/45/2G
Product number:
100806
13,31 €
Standard delivery time 1–2 days from dispatch
Catalogue page: 184
Product information
Hjulen i KS-serien är kraftiga formpressade hjul gjorda av högkvalitativ polyamid PA 6 i naturlig färg (vit). Hjulen finns med glidlager eller med kullager.
| starting resistance | ![]() |
optimal |
| Rolling resistance | ![]() |
optimal |
| Driving noise | ![]() |
basic |
| Abrasion | ![]() |
good |
Weight:
0,41
kg
Product information KS 125/45/2G
Product number: 100806
| Type: | Wheel |
|---|---|
| Tyres: | PA 6 natur |
| Bearing: | Plain bearing |
| Wheel Diameter: | 125 mm |
| Wheel Width: | 45 mm |
| Bore Diameter: | 15 mm |
| Hub Length: | 50 mm |
| Clamping Length: | 50 mm |
| Load Capacity: | 550 kg |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Here you will find all documents for this product.
Catalogue
Take a look at our online catalogue.
.png)
.png)


