KN B 4/200/50K
Product number:
120063
24,32 €
Standard delivery time 1–2 days from dispatch
Catalogue page: 180
Product information
Gafflarna i B-serien med plattfäste är gjorda av förstärkt pressad stålplåt som därefter galvaniseras. B-serien är lämplig för manuellt flyttade laster upp till 400 kg. Hjulen i KN-serien är formpressade hjul gjorda av högkvalitativ polyamid PA 6 i naturlig färg (vit). Hjulen finns med glidlager, rullager eller kullager. Polyamid 6 är lämplig för applikationer i ett temperaturintervall mellan -40 °C upp till +90 °C.
| starting resistance | ![]() |
optimal |
| Rolling resistance | ![]() |
optimal |
| Driving noise | ![]() |
basic |
| Abrasion | ![]() |
good |
Weight:
2,02
kg
Product information KN B 4/200/50K
Product number: 120063
| Tyres: | PA 6 natur |
|---|---|
| Bearing: | Ball bearing |
| Wheel Diameter: | 200 mm |
| Wheel Width: | 50 mm |
| Overall Height: | 235 mm |
| Base Plate Dimension: | 135x114 mm |
| Hole Spacing: | 105x75/80 mm |
| Diameter Mounting Hole: | 11 mm |
| Load Capacity: | 400 kg |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Here you will find all documents for this product.
Catalogue
Take a look at our online catalogue.
.png)
.png)


