KN RR 03/125/38R
Product number:
155222N
9,68 €
Standard delivery time 1–2 days from dispatch
Catalogue page: 178
Product information
Svänggafflar i stål med ett bulthål. Svänghuvud med dubbel kulring. Topplattan med ett bulthål nitas direkt till gaffeln för att säkerställa jämn rörelse med minimala toleranser i svänghuvudet. R-serien är lämplig för manuellt flyttade laster upp till 300 kg. Hjulen i KN-serien är formpressade hjul gjorda av högkvalitativ polyamid PA 6 i naturlig färg (vit). Hjulen finns med glidlager, rullager eller kullager. Polyamid 6 är lämplig för applikationer i ett temperaturintervall mellan -40 °C upp till +90 °C.
| starting resistance | ![]() |
optimal |
| Rolling resistance | ![]() |
optimal |
| Driving noise | ![]() |
basic |
| Abrasion | ![]() |
good |
Weight:
0,84
kg
Product information KN RR 03/125/38R
Product number: 155222N
| Type: | Swivel castor |
|---|---|
| Tyres: | PA 6 natur |
| Bearing: | Roller bearing |
| Wheel Diameter: | 125 mm |
| Wheel Width: | 38 mm |
| Overall Height: | 154 mm |
| Offset: | 38 mm |
| Plate Diameter: | 76 mm |
| Diameter Of Back Hole: | 12 mm |
| Load Capacity: | 200 kg |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Here you will find all documents for this product.
Catalogue
Take a look at our online catalogue.
.png)
.png)


