WK R 02/100/30R-FSTF
Product number:
155258N
11,28 €
Standard delivery time 1–2 days from dispatch
Catalogue page: 212
Product information
Svänggafflar i stål med ett bulthål. Svänghuvud med dubbel kulring. Topplattan med ett bulthål nitas direkt till gaffeln för att säkerställa jämn rörelse med minimala toleranser i svänghuvudet. R-serien är lämplig för manuellt flyttade laster upp till 300 kg. Hjulen i WK-serien är gjorda av en svart injicerad hjulmitt i polypropen med ett påpressat grått, icke-märkt standardgummidäck med en hårdhet på 82 Shore A. Hjulen finns med glidlager eller rullager.
| starting resistance | ![]() |
still basic |
| Rolling resistance | ![]() |
still basic |
| Driving noise | ![]() |
very good |
| Abrasion | ![]() |
still basic |
Weight:
0,80
kg
Product information WK R 02/100/30R-FSTF
Product number: 155258N
| Type: | Swivel castor |
|---|---|
| Tyres: | Standard solid rubber grey 82 Shore A |
| Bearing: | Roller bearing |
| Wheel Diameter: | 100 mm |
| Wheel Width: | 30 mm |
| Front And Back Stop: | Frontstop |
| Overall Height: | 124 mm |
| Offset: | 38 mm |
| Plate Diameter: | 76 mm |
| Diameter Of Back Hole: | 12 mm |
| Load Capacity: | 70 kg |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Here you will find all documents for this product.
Catalogue
Take a look at our online catalogue.
.png)
.png)

