EP BAR 02/100/32G
Product number:
172106
3,53 €
Standard delivery time 1–2 days from dispatch
Catalogue page: 116
Product information
Fasta gafflar i BAR-serien är gjorda av pressad stålplåt. BAR-serien är lämplig för manuellt flyttade laster upp till 100 kg. Hjulen i EP-serien har en mörkgrå löpyta i termoplastisk elastomer (TPE) i ca. 85 Shore A, som injiceras direkt på en ljusgrå polypropylenkant. Hjulen finns med glidlager eller med kullager.
| starting resistance | ![]() |
basic |
| Rolling resistance | ![]() |
basic |
| Driving noise | ![]() |
good |
| Abrasion | ![]() |
good |
Weight:
0,50
kg
Product information EP BAR 02/100/32G
Product number: 172106
| Tyres: | TPE |
|---|---|
| Bearing: | Plain bearing |
| Wheel Diameter: | 100 mm |
| Wheel Width: | 32 mm |
| Overall Height: | 137 mm |
| Base Plate Dimension: | 77x67 mm |
| Hole Spacing: | 61,5/50x51,5/41,5 mm |
| Diameter Mounting Hole: | 8,5mm |
| Load Capacity: | 100 kg |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Here you will find all documents for this product.
Catalogue
Take a look at our online catalogue.
.png)
.png)

