S BBAK 1/125/55K
Product number:
210924
150,00 €
Standard delivery time 1–2 days from dispatch
Catalogue page: 200
Product information
De fasta gafflarna i BBAK-serien är av en svetsad stålkonstruktion i kraftig design. Gafflarna är gulkromaterade. Hjulen i S-serien hjul är brottssäkra och värmebeständiga stålhjul. Hjulen finns med kullager och kan på begäran utrustas med koniska rullager. Våra stålhjul är lämpliga för applikationer i ett temperaturintervall mellan -25 °C upp till +120 °C.
| starting resistance | ![]() |
optimal |
| Rolling resistance | ![]() |
optimal |
| Driving noise | ![]() |
still basic |
| Abrasion | ![]() |
optimal |
Weight:
5,68
kg
Product information S BBAK 1/125/55K
Product number: 210924
| Tyres: | Stahl |
|---|---|
| Bearing: | Ball bearing |
| Wheel Diameter: | 125 mm |
| Wheel Width: | 55 mm |
| Overall Height: | 170 mm |
| Base Plate Dimension: | 135x110 mm |
| Hole Spacing: | 105x75/80 mm |
| Diameter Mounting Hole: | 11 mm |
| Load Capacity: | 2500 kg |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Here you will find all documents for this product.
Catalogue
Take a look at our online catalogue.
.png)
.png)

