GS L 01/80/40K
£17.91
| starting resistance | ![]() |
good |
| Rolling resistance | ![]() |
good |
| Driving noise | ![]() |
good |
| Abrasion | ![]() |
good |
Product information GS L 01/80/40K
| Type: | Swivel castor |
|---|---|
| Tyres: | Wicke-Elastic® schwarz |
| Bearing: | Ball bearing |
| Wheel Diameter: | 80 mm |
| Wheel Width: | 40 mm |
| Overall Height: | 100 mm |
| Offset: | 36 mm |
| Base Plate Dimension: | 105x80 mm |
| Hole Spacing: | 80/76x60 mm |
| Diameter Mounting Hole: | 9 mm |
| Load Capacity: | 100 kg |
Login
Here you will find all documents for this product.
Catalogue
Take a look at our online catalogue.
.png)
.png)
