GB B 01/80/25R
£3.70
| starting resistance | ![]() |
still basic |
| Rolling resistance | ![]() |
still basic |
| Driving noise | ![]() |
very good |
| Abrasion | ![]() |
still basic |
Product information GB B 01/80/25R
| Tyres: | Standard solid rubber black 82 Shore A |
|---|---|
| Bearing: | Roller bearing |
| Wheel Diameter: | 80 mm |
| Wheel Width: | 25 mm |
| Overall Height: | 100 mm |
| Base Plate Dimension: | 102x87 mm |
| Hole Spacing: | 80/76x60 mm |
| Diameter Mounting Hole: | 9 mm |
| Load Capacity: | 50 kg |
Login
Here you will find all documents for this product.
Catalogue
Take a look at our online catalogue.
.png)
.png)

