DS LI 4/200/50RX-FSTF
£52.18
| starting resistance | ![]() |
very good |
| Rolling resistance | ![]() |
very good |
| Driving noise | ![]() |
satisfactory |
| Abrasion | ![]() |
good |
Product information DS LI 4/200/50RX-FSTF
| Type: | Swivel castor |
|---|---|
| Tyres: | INOX, TPU 96 Shore A |
| Bearing: | Roller bearing |
| Wheel Diameter: | 200 mm |
| Wheel Width: | 50 mm |
| Front And Back Stop: | Frontstop |
| Overall Height: | 235 mm |
| Offset: | 54 mm |
| Base Plate Dimension: | 135x110 mm |
| Hole Spacing: | 105x75/80 mm |
| Diameter Mounting Hole: | 11 mm |
| Load Capacity: | 400 kg |
Login
Here you will find all documents for this product.
Catalogue
Take a look at our online catalogue.
.png)
.png)


