KN LG 4/200/50K
£43.02
| starting resistance | ![]() |
optimal |
| Rolling resistance | ![]() |
optimal |
| Driving noise | ![]() |
basic |
| Abrasion | ![]() |
good |
Product information KN LG 4/200/50K
| Type: | Swivel castor |
|---|---|
| Tyres: | PA 6 natur |
| Bearing: | Ball bearing |
| Wheel Diameter: | 200 mm |
| Wheel Width: | 50 mm |
| Overall Height: | 245 mm |
| Offset: | 70 mm |
| Base Plate Dimension: | 135x110 mm |
| Hole Spacing: | 105x75/80 mm |
| Diameter Mounting Hole: | 11 mm |
| Load Capacity: | 550 kg |
Login
Here you will find all documents for this product.
Catalogue
Take a look at our online catalogue.
.png)
.png)


